نتایج جستجو برای عبارت :

گفتگو | بیماری روشنفکری در ایران

زراعة الاسنان فی ایران
تهدف زراعة الاسنان فی ایران الى غرس زرعات معدنیة جدیدة مكان الاسنان، عن طریق استبدال الاسنان التالفة او المعطوبة، او لتعویض الاسنان المفقودة، وذلك نتیجة لامراض تتسبب فی تلف متقدم بالاسنان.زراعة الأسنان فی ایران لهدف تجمیلی ووظیفی، وهی تحل مكان الأسنان الطبیعیة. ودائمیة مدى الحیاة، كما نقوم بعملیات زرع الاسنان فی كل الحالات سواء كان عندكم سن مفقود واحد او اثنان او مجموعة.
تستخدم فی مراكز طب الاسنان فی ایران أفضل ا
زراعة الاسنان فی ایران
تهدف زراعة الاسنان فی ایران الى غرس زرعات معدنیة جدیدة مكان الاسنان، عن
طریق استبدال الاسنان التالفة او المعطوبة، او لتعویض الاسنان المفقودة،
وذلك نتیجة لامراض تتسبب فی تلف متقدم بالاسنان.
زراعة الأسنان فی ایران لهدف تجمیلی ووظیفی، وهی تحل مكان الأسنان
الطبیعیة. ودائمیة مدى الحیاة، كما نقوم بعملیات زرع الاسنان فی كل الحالات
سواء كان عندكم سن مفقود واحد او اثنان او مجموعة.
تستخدم فی مراكز طب الاسنان فی ایران أ
ما ایرانی ها همین طوری هم اهل گفتگو نبودیم و فرهنگ صحبت کردن را نمی دانستیم. گوشی های هوشمند هم کار را بدتر کرد و به قول معروف: گل بود؛ به سبزه نیز آراسته شد!
اگر گفتگو کردن فرهنگش وجود داشت و متوجه می شدیم چه منافعی در گفتگو وجود دارد، شاید اکنون جایگاهمان در توسعه یافتگی بیش از اینجایی بود که الآن هستیم.
گفتگو آید وزان از گفتگوگر تو خاموشی گزینی کو به کو
صوت خواهی بشنوی از لامکانقبله کن مابین چشمان هیچ سو
روح را بینی خودی در سرسرایار را بینی به نزدت رو به رو
عشق را گفتی و پس در کار کنسُر ده هر پیمانه کان گیری از او
مردمان باستان در حال بینمردمان حال در بزم سبو
این سخن بشنیده‌ای بسیار باربارها در کار کن معنی بجو
آن معانی را به کام تجربهخوش بگردان و فرو بلع و ببو
زاهد از دست طلب تاریک شدعاشق از بخشندگی شد ماهرو
حلمی از پیمانه‌ی ماهانه جستگرچه ش
* نماد پردازی روی دیوار آمریکایی ها!
* گفتگو با سرکار خانم آذر مهاجر خبرنگار روزنامه جام جم، پیرامون طراحی و اجرای دیوارنگاره های جدید موزه ۱۳ آبان (لانه جاسوسی | سفارت سابق آمریکا در ایران)چاپ شده در صفحه فرهنگ |دوشنبه ۱۳ آبان  ۱۳۹۸
* لینک گفتگو با روزنامه "جام جم"
* لینک گفتگو / روزنامه جام جم
* لینک گفتگو / خبرگزاری شبستان / بخش اول
* لینک گفتگو/ خبرگزاری شبستان / بخش دوم 
گفتگو توسط سرکار خانم مریم داوری صورت پذیرفت.
در حاشیه نمایشگاه پوستر
مروری بر منتخبی از آثار یازده دوره سوگواره هنر عاشورایی
در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری | ۱۱ تا ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
* هنر اعتراض به لیبرالیسم
* گفتگو با سرکار خانم عاطفه جعفری خبرنگار روزنامه فرهیختگان، پیرامون طراحی و اجرای دیوارنگاره های جدید موزه ۱۳ آبان (لانه جاسوسی | سفارت سابق آمریکا در ایران)چاپ شده در صفحه فرهنگ |دوشنبه ۱۳ آبان  ۱۳۹۸
* لینک گفتگو با روزنامه "فرهیختگان"

* نماد پردازی روی دیوار آمریکایی ها!
* گفتگو با سرکار خانم آذر مهاجر خبرنگار روزنامه جام جم، پیرامون طراحی و اجرای دیوارنگاره های جدید موزه ۱۳ آبان (لانه جاسوسی | سفارت سابق آمریکا در ایران)چاپ شده در صفحه فرهنگ |دوشنبه ۱۳ آبان  ۱۳۹۸
* لینک گفتگو با روزنامه "جام جم"
رئیس ناپولی در گفتگو با اسکای گفت:" اگر یک مهاجم مناسب پیدا کنیم حاضریم برای جذب او از خود گذشتگی نشان بدهیم. در مورد کوالیارلا، کسانی که خواهان بازگشت او هستند دلیل‌شان علاقه و دلبستگی همیشگی بین اهالی ناپل است ولی خب همه می‌دانند او به خاطر چه مسائلی باشگاه را ترک کرد". دی‌لورنتیس در ادامه گفت:" من روز دوشنبه خبرهای خوبی درباره تابستان امسال به شما خواهم داد".
گفتگو می‌تواند یکی از بخش های مطالعه و تفکر باشد و البته چیزی فراتر از آن است
هدف از گفتگو همیشه زدن پوز طرف مقابل و پیروز شدن نیست بلکه رسیدن به یک نتیجه مشترک است که معنی لاتین آن هم همین را میگوید dia و logos یعنی جریان اندیشه.
اولین مهارت های لازم برای گفتگو چیزهایی بیشتر از مهارت های گفتگو است، مهارت های عام ذهنی است:
1. به یاد داشته باشیم تقسیم ها یک عمل ذهنی هستند مثل جدا کردن پنج انگشت از یک دست پس در هر تقسیمی در عین افتراق یک اشتراک هم هست
بچه ها
پیشنهادم اینه که حتما این مقاله رو بخونین:
چرا گفتگو نمیدانیم؟
درباره این قضیه نژادپرستی، نگاه از بالا به پایین غرب به ما، تهرانی شهرستانی، نژاد برتر و... حرف میزنه.
یاور آذری زبانه ولی خداییش فارسیش خیلی از من بهتره!
یه کلمه هم فارسی توی خونه شون حرف نزدن!
ما دقیقا نصف مکالمه هامون همه فارسی بود ولی ادبیات فارسی یاور بسیار قوی تر از منه.
من فقط لهجه ندارم.
با کمال شرمندگی هنوز یه سری کلمات فارسی رو نمیدونم.
و حتی آذری رو!
kill me!
* گفتگو با سرکار خانم فاطمه ترکاشوند خبرنگار روزنامه صبح نو، پیرامون طراحی و اجرای دیوارنگاره های جدید موزه ۱۳ آبان (لانه جاسوسی | سفارت سابق آمریکا در ایران)چاپ شده در صفحه فرهنگ | ۱۱ آبان  ۱۳۹۸
* لینک گفتگو با روزنامه "صبح نو"
قصد دارم یک گروه تلگرامی علمی برای گفتگو و ایجاد تیم در زمینه های مختلف اعم از استارتاپ ایجاد کنم، امیدوارم شما نیز علاقه مند باشید به این گفتگو های علمی و هر زمینه معقول دیگر... مطمئن باشید چشم انداز گروه، چشم اندازی کاملا متفاوت و مفید خواهد بود... بنده از تمام خانم ها و آقایان و کودک و نوجوان و جوان و پیر دعوت به عمل می آورم
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران، روسیه و ترکیه به عنوان کشور‌های ضامن روند آستانه با ایجاد مناطق کاهش تنش، تشکیل کمیته قانون اساسی و پیگیری روند گفتگو‌ها و آشتی ملی، تلاش دارند تا گفتگو‌های سوری –سوری، تقویت شده و مردم سوریه درباره آینده خود تصمیم بگیرند.
---http://net3nter.blog.ir
مشاهده مطلب در کانال
تایید در روز ممنوع" رئیس هیئت نظارت حوزه انتخابیه نوشهر چالوس و کلاردشت در گفتگو با رویداد گفت: صلاحیت یکی از کاندیداهای ردصلاحیت شده در حوزه انتخابیه نوشهر چالوس و کلاردشت تایید شدحاج
سبحان رحیمی رئیس هیات نظارت بر انتخابات حوزه انتخابیه نوشهر چالوس و
کلاردشت در گفتگو اختصاصی با رویداد از تایید صلاحیت دکتر احد جاودانی
نامزد انتخاباتی مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه نوشهر چالوس و کلاردشت خبر
داد.
معاد ( آخرت ) کے بارے میں تحلیلی، فلسفی اور معرفتی مباحث ( 2 ) 
 معاد کا سطحی تصور اور معاد کا عمیق اور قرآنی تصور کیا ہے    معاد کے بارے میں قرآنی آیات اور نصوص کا اجمالی جائزہ   معاد قوس صعود ہے یعنی کیا اور خلقت قوس نزول ہے یعنی کیا    معاد متکلم کے نزدیک روح کا بدن کی جانب پلٹنا جبکہ عمیق قرآنی نقطہ نگاہ سے حقیقت انسان کا خدا کی جانب پلٹنا    معاد خود انسان کا اپنا مسالہ ہے ۔۔۔معاد کے بارے میں گفتگو دراصل شناخت انسان کے بارے میں گفتگو کرنا ہے
سلام ،یک سایت ساختم برای گفتگو و چت ،که راحت به صورت آنلاین میتونین اونجا صحبت کنین
اگه مایل بودین به آدرس پایین بیایین و ثبت نام کنین 
khabkhosh1905.rozblog.comلینکجهت ثبت نام 
بعد از ثبت نام ،برای نظر دادن و فعالیت باید به قسمت انجمن سایت رجوع کنید(که در بالای همون صفحه نوشته انجمن ) و به این آدرس بیایین
Khabkhosh.rozblog.com/forum لینک جهت فعالیت و نظر دادن 
ادامه مطلب
نقد مستند دیده‌ بان و بانو به کارگردانی محمد صفا؛
مستند دیده‌ بان و بانو به کارگردانی محمد صفا روایت وقایع یک روزه از زندگی یکی از جانبازان دفاع مقدس به نام مسکوچی است. محوریت فیلم با همسر این جانباز است که تامین معیشت خانواده را به عهده گرفته است.
یک مستند ساده و سرراست، تحت نظارت کیفی تورج کلانتری که یکی از چهره‌های مهم مستندسازی ایران به شمار می‌رود، با بازسازی یک موقعیت پراحساس و دراماتیک کارش را آغاز می‌کند. در یک لوکیشن به شدت ساده
معنی کلمه ترول ( troll )

ترول ( troll ) چیست ؟
ترول ( troll ) کیست ؟

ترول (به انگلیسی: Troll) معنی رایج آن اوباش اینترنتی می باشد و در فرهنگ اینترنتی به افرادی گفته می‌شود که با رفتار مخرب در فضای اینترنت به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین‌آمیز هستند.
ترول ( troll ) یا همان اوباش اینترنتی فردی است که در اتاق‌های گفتگو، تالارها، وب نوشتها یا تارنماهای کاربر-محور پیام‌هایی ارسال می‌کند که حاوی مطالب ناراحت‌کننده یا جنجال‌بران
موضوع: ساز و کار مالی اروپا برای حفظ برجام
دریافت فاصل صوتی برنامه - 13 مگابایت
متن خلاصه گفتگو در وب سایت رادیو گفتگو
برنامه «بدون خط خوردگی» با موضوع انتقاد روسیه از ضعف اروپا در همکاری تجاری با ایران و با حضور سید مجتبی جلال زاده کارشناس مسائل بین الملل به روی آنتن رفت.
سید مجتبی جلال زاده با بیان اینکه موضع گیری که فدراسیون روسیه در قضیه احیای برجام توسط اروپایی ها در یک سازوکار مالی دارد، از دو منظر قابل بررسی است، عنوان کرد: روسیه به عنو
Mobogram اپلیکیشن موبوگرام نام یکی دیگر از جدید ترین برنامه های غیر رسمی تلگرام موجود در فضای مجازیست . با رواج یافتن تلگرام تعداد زیادی برنامه های ثانویه در عنوان تلگرام های غیر رسمی وارد مارکت های اندرویدی شده است که میتوان گفت این برنامه جزو برترین تلگرام های غیر رسمیست . این برنامه دارای امکانات و قابلیت های فوق العاده بالاییست که باعث شده در مارکت ها چند صد هزار نصب را به خود اختصاص دهد . به عنوان مثال بخش مدیریت دانلود در این نرم افزار است

علاج العقم فی ایران
یشیر علاج الخصوبة إلى الدواء المتبع من أجل مساعدة أولئك الذین یعانون من مشاكل الحمل ً. لذلك، یتم أخذ المساعدة الطبیة الاصطناعیة لمساعدتهم فی هذه العملیة. منذ أن تم استخدام علاج الخصوبة لعلاج حالات العقم عند المرضى، یشار إلیه أیضًا باسم "علاج العقم" (علاج الخصوبة). هذا النوع من المساعدة الطبیة الاصطناعیة  تساعد علی الإنجاب. و هذه العملیه فی تزاید یوما"بعد یوم.
site : www.dryouna.com

علاج العقم
العقم هو مرض یصیب جهاز التكاثر لدى
علاج العقم فی ایران
یشیر علاج الخصوبة إلى الدواء
المتبع من أجل مساعدة أولئك الذین یعانون من مشاكل الحمل ً. لذلك، یتم أخذ
المساعدة الطبیة الاصطناعیة لمساعدتهم فی هذه العملیة. منذ أن تم استخدام
علاج الخصوبة لعلاج حالات العقم عند المرضى، یشار إلیه أیضًا باسم "علاج
العقم" (علاج الخصوبة). هذا النوع من المساعدة الطبیة الاصطناعیة  تساعد
علی الإنجاب. و هذه العملیه فی تزاید یوما"بعد یوم.
site : www.dryouna.com

علاج العقم
العقم هو مرض یصیب جهاز التكاثر ل

در بازدید میدانی از روستای بوم گردی حلیمه جان از توابع دهستان بلوکات شهرستان رودبار و گفتگو با برخی از ساکنین این روستا به عنوان روستایی که با سر و صدای بسیار و حضور گسترده مسئولین به شبکه روستاهای بوم گردی کشور پیوست، شاهد عدم رضایت و شکایت اهالی آن از فقدان حداقل امکانات برای استفاده گردشگران و در موارد بسیاری استفاده از امکانات شخصی روستاییان برای رفع حاجات آنان و دست و پنجه نرم کردن این مردم با کلیه مواردی بودیم که پیشتر نیز ذکر شد.
سلام
چند وقتی بین من و خانواده همسرم اختلاف عمیقی وجود داشت. سوتفاهم ها باعث شده بود که هر دو طرف نسبت به هم دچار کینه و کدورت شوند.
من از این اتفاق بسیار ناراحت بودم و این کینه خود من رو داشت از پا در میاورد
پس از شرکت در یک دوره آموزشی یاد گرفتم که احساسم رو نسبت به آنها تصحیح کنم و این کینه را از دل خودم پاک کنم تا آرامش داشته باشم.
چند روز بعد به طور سرزده خانواده شوهرم به دیدنم آمدند.
آمدنشان برایم بسیار تعجب انگیز بود
از اون جالبتر اینکه این
تو پست قبلی (لینک) گفتم که بیاین سعی کنیم به خود افعال نگاه کنیم ، نه به پیشفرضایی که از فاعلش داریم. حالا میخوام یه قید به جمله م اضافه کنم و تکمیل بشه: بیاین با حسن ظن به خود افعال و فاعلشون نگاه کنیم. اجازه بدین به همین جا اکتفا کنم و برم سراغ بحث بعدی.
امشب میخوام یه قدم بریم جلوتر. فرض کنین منِ عروس سعی کردم بدون پیشفرض به افعال مادرشوهرم نگاه کنم. فرض کنین با حسن ظن هم نگاش کردم. بالاخره با تمام این اوصاف یه شرایطی پیش میاد که من ناراحت بشم. ی
به نظر می‌رسد ساعاتی در شبانه‌روز و یا نهایتاً چند روز یکبار ما باید زمانی داشته باشیم تا با همسرمان صحبت کنیم و حرف‌هایش را بشنویم و همچنین حرف‌هایمان را بگوییم.یک فضای صمیمی گفتگو بین زن و شوهر برای اظهار محبّت و یا بیان گلایه و یا رفع شبهات که به شدّت بر روی شناخت ما از یکدیگر تأثیر گذار است و طبیعتاً این اتفاق به ما در بهبود نحوه گفتار و رفتارمان نیز کمک خواهد کرد.

باسمه تعالیگفتگووصف استادجمکران خانه ی زیبای همه منتظرانمیثمی کرد دعا بهر خود و هم دگرانیاد استاد نمودست و کند شکر خداچون رجالی بود استاد همه استاداناو نه تنها به ریاضی است که ماهر باشدمرد تقواست و اخلاق، بود از خوبانهر چه را داشت رجالی، بنماید عرضهآسمانی است سخی و بود او پر بارانگر چه بسیار توان صرف کند در تعلیممهربان است به حال همه ی همکارانافتخاریست که شاگردی او را بکنیمچون پناهی است برای همه ی ره پویانشعرهایش چو مقالات پر است از م
معرفی درسا و سه کنج
شرکت چرم درسا مدتی است که محصولات خانه و دکوراسیون با نام تجاری خانه درسا تولید می کند. دفتر مرکزی آنها در خیابان شریعتی است.اگر می خواهید با محصولات خانه درسا طراحی کنید، می توانید به محصولات خانه درسا در سایت سه کنج مراجعه کنید. سه کنج را که می شناسید. همان اولین اپلیکیشن طراحی داخلی و دکوراسیون ایرانی. حالا در سه کنج می توانید با محصولات خانه درسا طراحی کنید و محصولات درسا را در کنار هم و در کنار محصولات دیگر شرکت ها ببی
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه عصر چهارشنبه ۲۲ اسفند ۹۷ در حاشیه اجلاس مجلس خبرگان رهبری، در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانیKHAMENEI.IR به بیان تحلیل خود از محتوا و ابعاد مختلف بیانیه‌ی «گام دوم انقلاب» پرداخت.وی در این گفتگو با اشاره به حفظ و استمرارِ آرمان‌های انقلاب اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته و دستیابی نظام اسلامی به دستاوردهای مختلف در عرصه‌های گوناگون، به نقش رهبریِ انقلاب در این زمینه اشاره کرد و گفت: امام
بابام رفته مثلا به بهانه ی آشتی کیک گرفته و حتی یه کلمه حرف هم نزده. برداشته گذاشته رو میز و به هلیا گفته برو به مامان و هیوا بگو اگه دوست دارن بیان!!!!!!!!!!!!! خودشم با قیافه ی اخم کرده کیک رو بریده بود و داشت میخورد!
خیلی بهم برخورد! خیلی خیلی خیلی!
شاید بگید دیوانم ! شاید بگید چقدر خودخواهم! اما من میدونم که بابام این قیافه ها رو فقط واسه ما میگیره! اگر کس دیگری غیر ما اگه قد یه سوزن ازش دلگیر بود تمام توانش رو به کار میبرد که از دلش دربیاره! اما به م
Mobogram اپلیکیشن موبوگرام نام یکی دیگر از جدید ترین برنامه های غیر رسمی تلگرام موجود در فضای مجازیست . با رواج یافتن تلگرام تعداد زیادی برنامه های ثانویه در عنوان تلگرام های غیر رسمی وارد مارکت های اندرویدی شده است که میتوان گفت این برنامه جزو برترین تلگرام های غیر رسمیست . این برنامه دارای امکانات و قابلیت های فوق العاده بالاییست که باعث شده در مارکت ها چند صد هزار نصب را به خود اختصاص دهد . به عنوان مثال بخش مدیریت دانلود در این نرم افزار است

این بنده خدا ترامپ هیچ کار و کاسبی ندارد که همه فکر و ذهنش ایران است ؟
فکر کنم هر شب به یاد ایران به خواب می رود و خواب ایران می بیند و از خواب بر می خیزد و روزی چند خط توئیت در مورد ایران می نویسد.
اگه اینجوری ادامه بده حتما اگه تا الان در میان پریزیدنت های آمریکایی رکورد بکار بردن نام ایران را در گینس را به نام خودش نزده باشه بزودی این اتفاق خواهد افتاد!
خوش به حال آمریکایی ها که اینقدر کشورشان بی مشکل هست که پریزیدنتش به جای حل مشکلات اونجا ه
 ابوهاشم گوید خدمت حضرت رضا ع بودم و از عقل و ادب گفتگو میکردیم حضرت فرمود ای ابو هاشم.عقل مو هبت خدا است وادب با رنج و سختی بدست اید پس  کسیکه در کسب ادب زحمت کشد انرا بدست ارد و کسیکه در کسب عقل  رنج برد بر نادانی خویش افزاید 
دررویاهایم دیدم که باخدا گفتگو می کنم.خداپرسید:پس تو میخواهی با من گفتگو کنی ،من در پاسخش گفتم :اگروقت دارید.خدا خندید وگفت:وقت من بی نهایت است.
در ذهنت چیست که می خواهی از من بپرسی ؟پرسیدم:چه چیزبشرشماراسخت متعجب می سازد؟خدا پاسخ داد:کودکیشان....
این که آنهااز کودکی شان خسته می شوند،عجله دارندکه بزرگ شوند وبعد دوباره پس از مدت ها ،آرزو می کنند که کودک باشند... این که آنهاسلامتی خود را از دست می دهند تا پول به دست آورند وبعد پول شان رااز دست می
دلم گرفته همچو ابرهای باردار تو
که با تو گفتگو مراست
به کوهپایه‌ها کسی نمانده تا غمی به پیش او برم
به من بگو که آشیانه عقابها کجاست
به تنگ در نشستم به چند؟
شب برهنه، بی‌ستاره ماند
نگاه و دست ما تهی
سکوت سوخت ریشه‌های حرف سبز گشته را
بگو بگو که گاه گفتن تو در رسید
تو با زبان شعله‌ریز واژه‌های سنگی‌ات بگو
که سخت‌تر شبی است
که سردتر شبی است از شبان دیرپای ما
بگو، دهان ز گفت و گو مبند!
بخشی از شعر با دماوند خاموش - سیاوش کسرایی

بیش از بیست سال از سخنان خانم نیلوفر گوله، جامعه شناس ترک تبار می گذرد که در مقایسه ای میان روشنفکران ایران و ترکیه، از فقدان گفتگو میان روشنفکران ایران با یکدیگر ابراز شگفتی کرده بود! به باور گوله در ایران بر خلاف ترکیه، روشنفکران بجای گفتگو با یکدیگر، بیشتر با هواداران شان مونولوگ دارند! شاید آخرین خاطره گفتگوی روشنفکران در ایران به مباحثات میان دکتر سروش و مخالفان فکری او در مجلات کیهان فرهنگی و سپس کیان باز می گردد. در این مناظره های
شرکت Dish Network مدت‌ها است که تلاش می‌کند در ایالات متحده آمریکا وارد کسب و کار حوزه ارتباطات بی‌سیم (wireless) شود. این شرکت با بسیاری از فعالان بازار وارد گفتگو شد، گفتگوهایی درباره خرید، ادغام، معامله‌های خاص اما نهایتا همه این تلاش‌ها و گفتگوها با شرکت‌هایی مثل Sprint، T-Mobile و AT&T نهایتا به هیچ نتیجه بخصوصی نرسید.
حال این شرکت قصد دارد با شرکتی دیگر وارد گفتگو شود که خودش هم به حضور در کسب و کار بی‌سیم علاقه‌مند است؛ در واقع از شرکت آمازون حرف
سه هفته از غیبت ناگهانی کیم جونگ اون ، رهبر کره شمالی گذشت تا اینکه تصویر او بطور رسمی در افتتاح یک کارخانه کودشیمیایی پخش شده است. درحالیکه لبخند مبزند، گفتگو می کند  و گمانه زنی هایی که در باره بیماری شدید یا مرگ او مطرح کرده شده بود را بی اعتبار کرد. 
ادامه مطلب
گفتگو با دکتر باقر ساروخانی در برنامه شوکران را دیدم. ضمن احترام به این استاد پیشکسوت جامعه‌شناسی باید بگویم که انتظار بیشتری از این گفتگو داشتم. پاسخ‌های دکتر ساروخانی به پرسش‌های خوب مجری برنامه عمدتاً نامرتبط، خنثی، انتزاعی و پراکنده بودند. ضمناً، کلی‌گویی و نادیده‌گرفتن مسایل اجتماعی امروزی در جامعه بحرانی ایران از سوی ایشان توی ذوق مخاطب می‌زد.
پی‌نوشت: برنامه شوکران از برنامه‌های ارزشمند تلویزیون است با سردبیری و اجرای حرفه
بیش از بیست سال از سخنان خانم نیلوفر گوله، جامعه شناس ترک تبار می گذرد که در مقایسه ای میان روشنفکران ایران و ترکیه، از فقدان گفتگو میان روشنفکران ایران با یکدیگر ابراز شگفتی کرده بود! به باور گوله در ایران بر خلاف ترکیه، روشنفکران بجای گفتگو با یکدیگر، بیشتر با هواداران شان مونولوگ دارند! شاید آخرین خاطره گفتگوی روشنفکران در ایران به مباحثات میان دکتر سروش و مخالفان فکری او در مجلات کیهان فرهنگی و سپس کیان باز می گردد. در این مناظره های مک
توقع نابجای بسیار زیاد و غیرمنصفانه دارید، ولی قبول ندارید. 

مقابله کردن، بی نتیجه ست. کانه به دو زبان غیر هم ریشه از دو نقطه ی دوووووور دنیا گفتگو می کنیم. منطق ها، سریرت ها، ذات سینه ها، آنقدر دور از هم هستند که من فقط خسته و ناامیدم از کمترین اثر حرف...

خدایا، اینجا حمایت تو رو لازم دارم...
مصطفی یگانه چه کنم با تو
دانلود آهنگ جدید مصطفی یگانه به نام چه کنم با تو Mostafa Yeganeh - Che Konam Ba To ترانه و موزیک : سینتاج ؛ تنظیم : هادی برهان + متن ترانه چه کنم با تو از مصطفی یگانه تو رفتی و برگشتی / دیدی دیگه راهی نیست
گفتی که نمیتونی از فاصله بیزاری / میگی که دوسم داری

تو رفتی و برگشتیدیدی دیگه راهی نیستگفتی که نمیتونی از فاصله بیزاریمیگی که دوسم داریاین واژه ی تکراری میگم به تو من آیا از عشق خبر داریچه کنم با تو از گفتگو با تو چیزی عایدم نشد تموم ک
 ★مسیرهای درست در زندگی را پیدا می‌کنید★باعث تقویت حافظه میشود★خواب بهتری را تجربه خواهید کرد★علم و اگاهیتان افزایش پیدا میکند★جذاب تر و قابل اعتماد تر دیده میشوید★فن بیان شما تقویت میشود★گفتگو های شما با خواندن کتاب بهتر میشود
فلش چت

چت فلش,چتروم فلش ,چتروم FLASH,چت کردن چت فلش,چتروم فلش ,چتروم FLASH,سایت چت,فارسیچت,چتروم,چتروم,چت کردن,سایت چت,برنامه چت,سایت چت فارسی,یاهو چت,چت روم یاهو,روم یاهو,گپ یاهو,یاهو گپ, گپ سرا,یاهوو,چتروم یاهو,چتروم یاهو,شاهین چت,چتروم شاهین,چت روم شاهین,سون,چت روم سون,چتروم سون,اصلی,آیناز,عسل,چت روم عسل,مهر,ققنوس,چت روم یاهو,روم یاهو,گپ یاهو,یاهو گپ, گپ سرا چت شلوغ,چتروم شلوغ,چتروم پرشین,فانوس,الماس,صحرا,چت روم الماس,چتروم الماس,چتروم صحرا,چت روم
رادیو گفتگو
برنامه آوای قانون
کودکان کار و مشاغل سخت
با حضور بنی صفار(تهیه کننده)، اکبر حسینی امامی(کارشناس مجری)، نبی الله کرمی(قاضی و رئیس شعبه ۱۹ دادگاه تجدید نظر و رئیس هیات تخصصی کار، بیمه و تامین اجتماعی دیوان عدالت اداری)
4 اردیبهشت ماه 1398
خوب است زندگی و ندارم شکایتی
سختی و راحتی ام برقرار بود
در پشت سر شده شادی و غم درو
صیّاد بوده و گاهی شکار بود
در روبرو شب و روز است در طلب
تا گفتگو کنم که در اینجا چه کار بود
من مرغ زیرکم که نیفتم به دام غم
غمخانه در طلبم بیشمار بود
خوب و بد است همانی که کرده ای
غم بود کوه و شادی من چون غبار بود
وقتی شکایتی ندهد حاصلی تو را
بهتر که گفته خوشی در کنار بود .
در سومین روز هفته بهزیستی در مرکز اورژانس
اجتماعی کلاسی با عنوان " اهمیت گفتگو در روابط زوجین"  توسط یکی از کارشناسان مرکز
برگزار شد و روش های گفتگوی موثر و نقش آن در بهبود روابط زوجین آموزش داده شد و در
پایان به پرسش های زوجین نیز پاسخ داده شد.

ادامه مطلب
شما از ۱۰/۱۲ متری یه نگاه به چهره بنده بندازی کاملا مشخصه اگه در طول روز بیشتر از یبار توی آینه نگاه کنم میگم: واای بازم تو؟ 
اینجانب حوصله‌ی خودم و ندارم، چطور میشه ملت شریف همیشه در صف و صحنه پیش خودشون به این نتیجه میرسن که بیان با من درد و دل کنن؟
حقیقتا چه فعل و انفعالاتی صورت میگیره که اینجوری میشه؟ یعنی هرکی بی حوصله‌تر، اشتیاق مردم برای گفتگو باهاش بیشتر .
یعنی توی پارک، اتوبوس، کافه یا حتی چندباری که از سیستم حمل و نقل زیرزمینی (مترو)
#حدیث_مهدوی 
امام حسن عسگری(ع)
«محمد بن علی بن بلال می گوید: از امام حسن عسکری علیه‌السلام دو سال پیش از وفاتش به من نامه ای رسید که در آن از جانشین  خود سخن گفته بود. یک بار دیگر، سه روز پیش از وفاتش نامه ای از آن حضرت به دستم رسید که در آن نیز از جانشین خود گفتگو کرده بود».
ارشاد المفید/ ص349
ناگهان روی خبرگزاری ها خبرهای عجیبی رسیده که نشان میدهد ریزش دلار بی دلیل هم  نبوده  :  وزیر خارجه آمریکا:ایران آمادگی خود را برای گفتگو درباره برنامه موشکی اش اعلام کرد (به نظر این خبر تکذیب شود ) /ترامپ: پیشرفت بزرگی درباره ایران روی داد و در تلاش برای مذاکره با این کشور و کار با آن هستیم.برای گفتگو و کار با ایران تلاش می کنم  به دنبال تغییر رژیم در ایران نیستم می خواهیم ایران از یمن خارج شود منبع الجزیرهمن که بعید میدونم مذاکره ای صورت بگیر
بارها برای شما هم پیش اومدهصحنه درگیری و نزاع دو راننده رو برای جای پارک یا بوق زدن بیجا دیده باشین
سوال اینجاست؟
اونی که کتک می زنه و طرف مقابل رو نابود می کنه، برنده شده؟
یعنی احساس برد می کنه؟
قطعا احساس برد می کنه که همچین کاری رو انجام میده
دعوا و نزاع رو به میز مذاکره ببریم یعنی به سمت گفتگو
از آنجایی که این بحث مدافعین و منتقدین زیادی دارد، مناسب است که فضای گفتگو را گرم تر کنیم تا هر دو طرف حرفهای خود را بزنند و به یک پختگی معقولی برسد.
اینجا فایلی در مورد پاسخ به شبهات علمی نظریه ی طب اسلامی تقدیم می کنیم.
دانلود کنید
گفتگو با بانوان سالمند روستای الکران (  قسمت اول)

روستای الکران یکی از روستاهای توابع بخش ارشق شهرستان مشکین شهر می باشد  و در  ۱۴ کیلومتری شهر رضی قرار دارد. این روستا دارای ۲۰ خانوار و بالغ بر ۱۵۰ نفر جمعیت دارد. روستای  الکران  یکی از مرتفع ترین روستاهای بخش ارشق بوده و همچنین نزدیک ترین روستا به مرز کشور آذربایجان است.وجود موقعیت جغرافیایی در این روستا ، ارتفاعات آن و همچنین نوسانات اقلیمی باعث شده است که تنوع گیاهی بخصوص گیاهان دارو
عنوان کتاب : گفتگو درباره حضرت مهدی (عج)
به عربی : بحث حول المهدی 
موضوع : مهدویت بر پایه‌ی عقل و حدیث
گردآوری و تنظیم: صادق شکاری
نوسیندگان: شهید سید محمد باقر صدر و احمد اسماعیل صالح
زبان : فارسی + متن عربی روایات
تعداد صفحات : 64
فرمت : pdf + word
سایز : Letter ، B Zara 15 ، 1.67 MB ، رنگی
تاریخ نوشتار : ذی الحجه 1440 ه.ق
شرح مختصر : 
ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم
نمیدانم چقدر واقعی دارد ...شاید
از بی بی سی با او تماس گرفتند و گفتند از پخش بی بی سی فارسی هستیم برای برنامه .... میخواهیم با شما گفتگو داشته باشیم
در پاسخ گفت
بد بخت مردم کشورم که بخواهد صدای .... خودش را از لندن بشنود 
چقدر به شیعه نزدیک است این پاسخ
اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه و النصر والغلبه
- به چی فکر میکنی؟.. خیلی ساکتی!.. نمیخوای چیزی بگی؟
10 دقیقه بود دستمو زده بودم زیر چونم و به یه جا خیره شده بودم و فکر میکردم.  درست همون کافه ی قبلی. پشت همون میز.. کنار همون پنجره قشنگ.
اونم اندازه 10 دقیقه به سکوتم گوش کرد!
- یعنی تو نمیدونی به چی فکر میکنم؟
هیچی نگفت. سرش رو انداخت پایین و خندید.
ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم
نمیدانم چقدر واقعیت دارد ...شاید
از بی بی سی با او تماس گرفتند و گفتند از پخش بی بی سی فارسی هستیم برای برنامه .... میخواهیم با شما گفتگو داشته باشیم
در پاسخ گفت
بد بخت مردم کشورم که بخواهند صدای .... خودشان را از لندن بشنود 
چقدر به شیعه نزدیک است این پاسخ
اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه و النصر والغلبه
همکلام ابزاری برای گفتگوی امن با خود و دیگران در خانه و جامعه با هدف توسعه فردی در زندگی و حرفه شخصی است.
در این مسیر با خود آشنا میشویم. با او ارتباط میگیریم. دیگران را میشناسیم و با آنها ارتباط میگیریم. 
با این هدف که از مسیر گفتگو بتوانیم خردمندانه و رضایتبخش مسیر رشد شخصی خود را بپیماییم.
در این مسیر همپای همکلام باشید.

درود

همکلام ابزاری برای گفتگوی امن با خود و دیگران در خانه و جامعه با هدف توسعه فردی در زندگی و حرفه شخصی است.
در این مسیر با خود آشنا میشویم. با او ارتباط میگیریم. دیگران را میشناسیم و با آنها ارتباط میگیریم. 
با این هدف که از مسیر گفتگو بتوانیم خردمندانه و رضایتبخش مسیر رشد شخصی خود را بپیماییم.
در این مسیر همپای همکلام باشید.
درود
از چند روز گذشته است و چند هفته می‌شود که چیزی ننوشته‌ام. هنوز خواننده‌ای ندارم و هنوز آنقدر با کسی در این فضا خودمانی نشده‌ام که زنگ بزند و بگوید کجایی پسر. من هنوز آن رهگذرم. آن رهگذر که یک روزی از پشت پنجره شما گذشته است. آن رهگذر که حتی کنجکاوتان نکرده. اما خب مسیر همین است، همین که بنویسی، بخوانی، معاشرت کنی، گفتگو کنی. از همین گذر کردن سالی به ماهی یکبار است که می شود آشنا شد. می شود مخاطب پیدا کرد و می شود دوست شد.
در ایران یکی ازبزرگترین موانع اجتماعی شکل گیری گفتگو؛ مدعیان گفتگو هستند. این مدعیان درشش گروه اصلی قرار دارند. ۱. اساتید و روشنفکران: اساتیدی که با استناد به ارجاعاتی ازکانت، هوسرل، بوبر، هابرماس، بوهم، رورتی ودیگران در ستایش گفتگو مطلب می‌نویسند درعمل به ندرت تحمل شنیدن نظر دیگری را دارند وبا کوچکترین نقدی به هم ریخته و دودمان منتقد را به باد می دهند. رفتار و منش این اساتید به طورطبیعی به پیروان و هواداران منتقل می‌شود وآنها هم فقط مدح
#حدیث_مهدوی 
امام حسن مجتبی(ع)
«لموضع الرجل فی الکوفة احب الی من دار فی المدینة».
«جای یک پا نهادن در کوفه برای من از یک خانه در مدینه محبوب تر است».
در روایات فراوانی از ارزش والای زمین در کوفه در عهد حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه) گفتگو شده است، و آن بسیار طبیعی است، زیرا کوفه پایتخت حکومتی خواهد بود که بر زمین و زمان فرمانروایی خواهد نمود.بحارالانوار/ ج2/ ص386
باز عزیزیم ، من و تو وَ او
جمع همه ، تشنه وَ آب و سبو
آمده وقتِ هنرِ انتخاب
دست شود از همه ی خلق  رو
رایِ خلایق شده از نو عزیز
باز به چشمانِ همه هست سو
آمده اند تا بروند عدّه ای
باز عبور از گذرِ گفتگو
فصلِ جدیدی شده آغاز باز
گفته به شوخی سخنی بذله گو
رای بگیرندو ، خداحافظی
کرده دعاگوئی ما ، مو بمو .کوتوال خنداناحمد یزدانیkootevallekhandan.blogspot.com

گفتار درمانی کودکان 3 تا 4 سال
طبیعتاً در گفتار این کودکان، جملات و واژه‌های استفاده شده مقداری پیچیده‌تر و دشوارتر از گروه‌های سنی قبلی خواهد بود. به عنوان مثال این گروه سنی بایستی قابلیت بیان کردن نام اشکال هندسی بعد از دیدن شکل آن‌ها را داشته باشند و یا اسم مکان های دورتر از منزل را بیان کند.
نکته حائز اهمیت در این گروه سنی این است که به مرور جملات پسندیده‌تر و زیباتر را در روابط اجتماعی خود بیان می‌کند مثلا در گفتگو با همسن و سالان یا ب
دوستان پسابندری و روستاها و مناطق نزدیک اطراف، میتونید من باب مسایل مختلف و صحبت کردن و معرفی مقاله، فیلم، کتاب و اطلاعات مفید به من ایمیل بزنید! 
خلاصه  برای اختلاط و گفتگو دوستانه، فقط و البته محرمانه که بین خودمون می مونه در خدمت شما دوستان هستم و از دانش و آگاهی و پرسشگری شما بهره می برم. 

ejazbaloch66@gmail.com
Ali.e.pasabandari@gmail.com

دوستتون دارم، اعجاز پسابندر! 
رادیو گفتگو
برنامه آوای قانون
مشاغل سخت و قراردادهای حقوقی آن
با حضور بنی صفار(تهیه کننده)، اکبر حسینی امامی(کارشناس مجری)، نبی الله کرمی(قاضی دیوان عدالت اداری و رئیس شعبه 1۹ دادگاه تجدید نظر و رئیس هیات تخصصی کار، بیمه و تامین اجتماعی دیوان عدالت اداری)
 و ارتباط تلفنی با فردین ارژنگی(رئیس شعبه ۳۰ دادگاه تجدید نظر تهران)
28 فروردین ماه 1398
نمایشگاه کار چیست؟نمایشگاه کار، رویدادی است که در آن سازمانها با موقعیتهای شغلی خود حاضر شده و فرصت می یابند تا با تعداد زیادی از کارجویان ملاقات کرده و در یک فضای رقابتی نسبت به جذب نفرات مورد نظر اقدام نمایند.ویژگی ها :
استخدام در معتبرترین سازمانهای ایران
امکان ملاقات حضوری و گفتگو با مدیران جذب و استخدام
آشنایی با فرهنگ سازمانی شرکتهای معتبر
شرکت در کارگاههای آموزشی کاربردی بصورت رایگان
آمارهایی از 13 دوره برگزاری نمایشگاه کار
1- حضور
نمایشگاه کار چیست؟نمایشگاه کار، رویدادی است که در آن سازمانها با موقعیتهای شغلی خود حاضر شده و فرصت می یابند تا با تعداد زیادی از کارجویان ملاقات کرده و در یک فضای رقابتی نسبت به جذب نفرات مورد نظر اقدام نمایند.ویژگی ها :
استخدام در معتبرترین سازمانهای ایران
امکان ملاقات حضوری و گفتگو با مدیران جذب و استخدام
آشنایی با فرهنگ سازمانی شرکتهای معتبر
شرکت در کارگاههای آموزشی کاربردی بصورت رایگان
آمارهایی از 13 دوره برگزاری نمایشگاه کار
1- حضور
هشتمین قسمت برنامه #مدرسه_ایران ، با حضور رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، به «جایگاه پژوهش در مدرسه» می‌پردازد.در این برنامه که سه‌شنبه ۳ دی‌ماه ۹۸ ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد، «حجت‌الاسلام دکتر علی ذوعلم»، معاون وزیر آموزش و پرورش و خانم «دکتر سارا سلیمی نمین» مدیر مدرسه و طراح آموزشی، به گفتگو درباره «نقش پژوهش در برنامه آموزشی دانش‌آموزان» و همچنین «موانع اثربخشی پژوهش‌های دانش‌آموزی در پیشبرد اهداف برنامه در
خوابم نمی بره 
اینکه عصر سه ساعت خوابیدم بی تاثیر نیست 
اما کانون فیلم دانشگاه دوباره برگشته اونم با جوکر . 
زندگی من می تونه همینجا تموم شه 
ناراحتم که این ساعت های شبانه روز ، توی این سکوت های بی نظیر بامداد که میشه فکر کرد ، میشه موزیک گوش داد ، میشه کتاب خوند ، میشه حتی درس خوند ، میشه با خدای خودت گفتگو کنی ... توی این ساعت ها ، که خوابم .
بگو
بگو به باد که ما با آفتاب زاده شدیم و با آفتاب طلوع خواهیم کرد 

مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، برای دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، به بیت المقدس سفر کرده است. بنا بر گزارش ها، برنامه دولت اسرائیل برای ضمیمه کردن بخش هایی از اراضی اشغالی فلسطینیان و نیز همکاری‌های اقتصادی اسرائیل با چین از جمله موارد مورد بحث طرفین است.
مایک پومپئو و بنیامین نتانیاهو روز چهارشنبه (۱۳ مه)‌ در مقر نخست وزیری واقع در بیت المقدس گفتگو می کنند - یک روز پیش از آن که دولت ائتلافی جدید آقای نتانیاهو رسما کا
رسولخداص فرمود نبود زمانیکه جبرییل نزد من اید جز انکه غالبا میگفت ای محمد از بغض و دشمنی مردم بپرهیز   6 امام صادق ع فرمودجبرییل  به پیغمبر  گعت از گفتگو و ستیزه با مردم بپر هیز  7  امام صادق ع فر مود از بر انگیختن شر نپرهیزد که موجب گناه وغرامت شودکو عیب پوشیده را اشکار کند 8 وو فرمود از دشمنی با مردم بپرهیز زیرا دشمنی دل را مشغول کند وموجب نفاق شود  وکینه ها پدید ارد
آنچه باید درباره سلامت گوش بدانید
 متخصص گوش و حلق و بینی و رئیس اداره سلامت گوش و شنوایی وزارت بهداشت در گفتگو با برنامه «مجله پزشکی» در مورد موضوع سلامت گوش گفت : بهترین کاری که ما می‌توانیم برای گوش، این سیستم پیشرفته و مهم، انجام دهیم مراقبت از آن است، باید دانست، به محض اینکه گوش های ما آسیب می بینند، شروع به ترمیم کردن خود می کنند.

ادامه مطلب
را برای ۱۲ ماه آینده تنظیم کند. برای بررسی وضعیت کشورها به ایجاد سیستم گزارشگران ویژه، کمیسیون های فرعی، رویه شکایت محرمانه ۱۵۰۳و مکانیسم بررسی دوره ای جهانی دست زد. مشارکت و همکاری سازمانهای غیر دولتی با شورا همچنان حفظ شد. از طریق گفتگو و مذاکراتی با کمیساریای عالی و نمایندگان دولتها، شورا هفت تصمیم…
ادامه مطلب
گفتگوی شیطان با خدا نکات بسیار عمیقی دارد که رفتار ما شیطان و خدا را تعیین می کند. این گفتگو بارها در قرآن در سوره های اعراف، حجر، ص و... آمده است و این تکرار بیشتر ما را مؤظف می کند تا در مفاد آن تفکر کنیم.
از این گفتگو پاسخ چند سؤال مشخص می شود؟
چرا خدا شیطان را مهلت داد و راه ما را به خطر انداخت؟
چگونه می توانیم از شیطان در امان باشیم؟
ابزار اغوای بشر چیست؟
ادامه مطلب
1398/6/21 پنجشنبهگفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی قدس کنارک؛کتابخانه تنها مکان فرهنگی در کنارک است/ ماجرای کودک دبستانی که کتاب فارسی اش را گوسفند خوردغلامحسین بلوچ‌نیا نقش کتابداران و کتابخانه‌های عمومی در اعتمادسازی و ترغیب مراجعین برای حضور مجدد در این امکان فرهنگی را بسیار مهم و اثرگذار عنوان کرد
مارها موجودات عجیبی هستند و زنبورها.
امروز به این دلیل تصمیم گرفتم این وبلاگ را بسازم که یک مار دیدم. و خیلی ترسیدم. از مار نه. راستش مار را که دیدم به آن خیره شدم و التماس کردم که راز خود را بیان کند. اما او فقط فرار کرد.
چه رازی؟
من کنار  باغ انجیل پارک کردم تا اگر انجیلی مانده است بچینم. صبح جمعه بود. ناگهان اندکی از خودم بدم آمد. خودم را شبیه ماری تصور کردم که بین درختها می لولد تا پرنده ای را برای بلعیدن پیدا کند. در این فکر که بودم اندکی هم از
«٦٥»یا أَهْلَ‌ الْکِتابِ‌ لِمَ‌ تُحَاجُّونَ‌ فِی إِبْراهِیمَ‌ وَ ما أُنْزِلَتِ‌ التَّوْراةُ‌ وَ الْإِنْجِیلُ‌ إِلاّ مِنْ‌ بَعْدِهِ‌ أَ فَلا تَعْقِلُونَ‌ اى اهل کتاب! چرا درباره‌ى ابراهیم گفتگو و نزاع مى‌کنید؟(و هرکدام او را پیرو آیین خود مى‌دانید،)در حالى که تورات و انجیل،پس از او نازل شده است،چرا تعقّل نمى‌کنید؟ نکته‌ها: هریک از دو گروه یهودیان و مسیحیان،ابراهیم علیه السلام را از خود مى‌دانستند و به قدرى بازار این ادّعا د
مارها موجودات عجیبی هستند و زنبورها.
امروز به این دلیل تصمیم گرفتم این وبلاگ را بسازم که یک مار دیدم. و خیلی ترسیدم. از مار نه. راستش مار را که دیدم به آن خیره شدم و التماس کردم که راز خود را بیان کند. اما او فقط فرار کرد.
چه رازی؟
من کنار  باغ انجیل پارک کردم تا اگر انجیلی مانده است بچینم. صبح جمعه بود. ناگهان اندکی از خودم بدم آمد. خودم را شبیه ماری تصور کردم که بین درختها می لولد تا پرنده ای را برای بلعیدن پیدا کند. در این فکر که بودم اندکی هم از
صبح امروز،مهندس اعظم صمصامی شهردار آب پخش با حضور در دفتر بخشدار آب پخش با وی دیدار و گفتگو کرد.
بخشدار آب پخش در این دیدار ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت:با تلاشهای شهردار محترم و مجموعه شهرداری،سیمای عمومی شهر آب پخش زیباتر شده است.

ادامه مطلب
   برگرفته از رمان در پرتویے دیگر
   اساتید دانشکده در اتاق ویژه تجمعات گرد میزے جمع بودند و پیرامون مطلب خاصے مشغول صحبت و گفتگو با یکدیگر بودند. رییس دانشکده نشسته بر صندلی مخصوص خود تلفنے مشغول گفتگو با شخص ویژه‌ایے بود. با اتمام گفتگوے تلفنے رو به جمع اساتید کرد و با ناراحتے خاطر گفت: اساتید محترم، خبرے براے شما دارم. 
   یکے از اساتید پرسید: استاد، چرا پریشان‌ خاطرید؛ اتفاقے افتاده است؟ 
  -آقاے شکوهے همین الان تماسے با من داشتند. مثل ا
در کتاب نیا مول 3 ، دانش آموزان ضمن عمیق تر کردن مهارت های خواندن ، با میراث فرهنگی سوئد آشنا می شوند. این کتاب شامل اطلاعاتی است که با هدف گفتگو درمورد تفاوت ها و شباهت های فرهنگی و مطالب به راحتی با تجربیات شخصی و پیشینه فرهنگی خود فرد قابل مقایسه است.

می گویند شخصی از راهی می گذشت دید دو نفر گدا بر سر یک کوچه جلو دروازه خانه ای با یکدیگر گفتگو دارندو نزدیک است بینشان دعوا شود .

آن شخص نزدیک شد و از یکی از آنها سئوال کرد : (( چرا با یکدیگر مشاجره و بگو و مگومی کنید ؟ )) یکی از گداها جواب داد : (( چون من اول می خواستم بروم در این خانه گدایی کنم ، این گدا جلو مرا گرفته و می گوید من اول باید بروم . بگو مگو ما برای همین است . ))

آن شخص تا این حرف از دهن گدا شنید سرش را به سوی آسمان بلند کرد و به دو نفر گدا ا
سلام
ان شاء الله در این به بعد صفحاتی خواهیم داشت با عنوان صفحات گفتگوی کاربران، گاهی پیش میاد در بخش نظرات بعضی از پست ها، دو نفر دوست دارن با هم در مورد مساله ای که کمکی به صاحب اون پست نمی کنه گفتگو کنن، در چنین مواقعی کافیه اون ها همدیگه رو ارجاع بدن به این صفحات.
موفق باشید
بنام هستی بخش مهربان
باسلام.
سایت کماکان در حال طراحی می باشد. در حال حاضر در قسمت ها نظر و گفتگوها و ویرایشگر ارسال نظر و گفتگو در حال تغییرات و ساخت ساز هستم ..
کارهای جدید:
تعداد کسانی که که نظر را دیده اند در کنار نظر ذکر میشود،(و در اینده احتمالا لیست کسانی که ان نظر را خوانده نیز در دسترس قرار میگیرد) همچنین مدت زمان که شخص وقت گذاشته و ان متن و گفتگو را تایپ کرده است،نیز مشخص می باشد و همگان می توانن ان  را ببیند، همچنین سرعت نوشتن متن نیز
مرد کری بود که می‌خواست به عیادت همسایه مریضش برود. با خود گفت: من کر هستم. چگونه حرف بیمار را بشنوم و با او سخن بگویم؟ او مریض است و صدایش ضعیف هم هست. وقتی ببینم لبهایش تکان می‌خورد. می‌فهمم که مثل خود من احوالپرسی می‌کند. کر در ذهن خود, یک گفتگو آماده کرد. اینگونه:
من می‌گویم: حالت چطور است؟ او خواهد گفت(مثلاً): خوبم شکر خدا بهترم.من می‌گویم: خدا را شکر چه خورده‌ای؟ او خواهد گفت(مثلاً): شوربا, یا سوپ یا دارو.من می‌گویم: نوش جان باشد. پزشک تو ک
به جرات میتوان گفت که تلگرام در حال حاضر برترین و پرمخاطب ترین نرم افزار چت و پیغام رسان در کشور ما است. این نرم افزار کارایی و قابلیت های بسیار زیادی دارد. با این نرم افزار میتوانید با دوستان خود به گفتگو بپردازید، و همچنین گروه ها و کانال هایی با تعداد اعضای زیاد تشکیل بدهید.
ادامه مطلب
آموزش تایپوگرافی1. نوع تور منهتن پایین2. به عنوان تاریخچه شهر تایپ کنید3. دست نامه نویسی و نقاشی با نشانه4- حروف نقاشان را امضا کنید5. منابع نقاشان را امضا کنید6. برگ و طلای طلا7. فلز و چوب8. سیمان9. شیشه و فراتر از آن10. توسط تاریخ آگاه است11. از تاریخی به معاصر12. تکالیف: نامه در فضاهای عمومی شماجلسه 2: از نوع نترسید (24 دسامبر 2019)در این جلسه با بررسی سبک های اصلی تایپ و بحث در مورد نقاط قوت و ضعف آنها در برنامه های مختلف شروع خواهیم کرد. ما همچنین با Stéphane
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از مندل  : مشاوره ژنتیک یکی از خدمات درمانی است و برای کسانی که در معرض ریسک بیماری‌های ژنتیکی هستند اطلاعات و پشتیبانی فراهم می‌کند. طی مشاوره یک متخصص ژنتیک با فرد یا خانواده در مورد ریسک‌های ژنتیکی گفتگو کرده یا وجود یک بیماری ژنتیکی را تایید، تشخیص یا رد می‌کند.  
ادامه مطلب
- سالهای اولی که وارد فضای مجازی و وبلاگ شده بودم. وب گردی و پیدا کردن وب­های خوب و پر خواننده برام جذاب بود. شاید ساعت­ها رو توی وبلاگ میگذروندم و با آدم­های مختلف ارتباط بر قرار می­کردم. از بهترین تفریحاتم پیدا کردن وب خوب بود.
تا اینکه با خراب شدن بلاگفا و ترک اون مکان، وارد بیان شدم. اما حضورم توی بیان همزمان شد با آشنایی با اینستا و تلگرام، و جذب اون شبکه ها شدم. دیگه وبلاگ و بیان برام یک مکان خیلی غیر قابل استفاده بود. که شاید سالی یکی دوبا

.: نویسنده: سیدمهدی موسوی :.

مدت زمان: 5 ساعت 13 دقیقه

گفتگو در تهران" نام رمان تازه منتشر شده‌ی سید مهدی موسوی‌ست. داستان در سال ۸۸، حول محور سیزده شخصیت و در پایتخت ایران، تهران اتفاق می‌افتد. داستان روایتی غیرخطی و سیال دارد و 

> برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه کنید <
ادامه مطلب
مشکل کم حرفی: یکی از مهمترین دلایل اینکه یک عضو خانواده یا یک زن و یک شوهر با یکدیگر صحبت نکنند.
انتخاب غلط بدون فهم یکدیگر است. این افراد هیچ تحقیقی انجام نداده اند تا بفهمند .
    که زمینه مشترک برای گفتگو و منافع مشترک وجود دارد یا خیر؟    آیا باید کلماتی برای هر دو طرف جالب باشد؟
هنگامی که مردم بدون این بررسی ها ازدواج می کنند.
بعد از مدتی ممکن است آنها دو جهان کاملا متفاوت داشته باشند.مشکل کم حرفی
    هر حرف یکی از آنها برای دیگری جذاب نیست
1.به او بفهمانید نگران او هستید:
برای این که نوجوان اجازه مداخله در مشکلات شخصی اش را به شما بدهد، به او بفهمانید نگرانش هستید و قصد کمک دارید. طوری رفتار نکنید که انگار شما همه بایدها و نبایدهای زندگی نوجوان را می دانید.مثلا، به او بگوئید:" چند وقتی است تو خودت هستی، نمی دانم چه موضوعی پیش آمده اما می توانی برای هر نوع کمکی روی من حساب کنی!"
2.آرام و با صراحت کامل با نوجوان صحبت کنید:
اگر چه شاید بسیار برافروخته و عصبانی باشید اما تمام تلاشتان را
در میان مردمی
با این مصیبت ها صبور
صحبت از مرگ محبت،
مرگ عشق
گفتگو از "مرگ انسانیّت " است
فریدون مشیری
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
مشاهده مطلب در کانال
منتشر شده در: بخش فارسی خبرگزاری دولتی روسیه (اسپوتنیک)
بازنشر در: پایگاه خبری نامه نیوز
روز گذشته وزارت خزانه داری آمریکا، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران را در لیست تحریم های این کشور قرار داد.
ظریف در واکنش به این تحریم ها اعلام کرد که دلیل اصلی ایالات متحده برای قرار دادن من در لیست تحریم‌ها این است که من  «سخنگوی اصلی ایران در جهان» هستم. آیا حقیقت اینقدر دردناک است؟ از آنجا که من هیچ دارایی یا منفعتی در خارج از ایران ندارم این تحریم بر
برگزاری کارگاه تخصصی نقد تصوف و صوفی گری برای واحد خواهران کانون علی بن مهزیار برگزار شد.در این جلسه فایل ها،صوت ها و جزوه هایی بین شرکت کنندگان واحد خواهران توزیع و درباره این فرقه و ادله رد آن صحبت و گفتگو شد.
مدرس این کارگاه آقای کبیر بودند که درباره فرق مختلف تحقیق و تفحص می کنند.
بسم الله الرحمن الرحیم
این وبلاگ با هدف تبیین طرح خانواده ایرانی اسلامی، انتقال تجربیات و مشارکت با شما برای بهبود کارهای خانواده محور شکل گرفته است.

در برگ های جداگانه درباره:
هدف طرح
مبانی فکری و نظری طرح خانواده
اصول حاکم بر برنامه خانواده
نمونه برنامه های ساده و قابل اجرا
و آموزش ها در چند بخش: (مجردان، متاهلان، مهارت های عمومی، تربیت فرزند، ولسطین ازدواج) گفتگو خواهیم کرد.
اعتماد و اطمینان متقابل دری است از درهای بهشت یک رابطه !
چراغ های رابطه مادامی که این احساس متقابل هست روشن خواهد بود .
صمیمیت و مهر مثل عطر گل نرگس همه جا می پیچد و طرفین در آرامش گفتگو می کنند .
بی نگرانی از قضاوت .
بی دلهره ی بدفهمی .
و با آرامش داشتن یک دوست که تو را آنطور که هستی پذیرفته و نیازی نیست بار سنگین نقاب ها را بر دوش بکشی . چرا که تو براحتی خودت هستی .
از کج فهمی ها آسوده ای و مهمتر آنکه می دانی تمام احساسات زیبایی که داری تا حدود زیاد

سایه ی چند سطر زیر در دفتری داشت رنگ می باخت. از ماه ها قبل. تا از شرشان خلاص شوم به اینجا منتقلشان کردم.

مدتی پیش با دوستی درباره ی دوستانمان گپ می زدیم. در این باره که هر یک مشغول به چه کاری اند و پشتِ سرشان چه حرف هایی است.  از این می گفت که چطور همه ی معیارهایش فروریخته اند. از این که نمی تواند دیگر چیزی را بسنجد. از آن جا که معیار و میزانی ندارد، قدرت سنجش را از دست داده است. پس به این نتیجه رسیده بود: همه مشغول انجام بهترین کار خودشان اند. د
  رسولخدا. ص  فرمود نبود زمانیکه  جرییل نزد من اید جز ان انکه غالبا میگفت ای محمد ازو دشمنی  مردم بپرهبز  5 امام صادق ع فرمود جبرییل به پیغمبر  گفت  از گفتگو  و ستیزه با مردم. بپرهیز   7 امام صادق فرمود از بر انگیختن شر بپرهیزید زیرا دشمن دل را مشغول کند و مو جب. نفاق شود و کینه ها پدید ارد 10 رسولخدا. ص فرمود هیچکاه نبود  که جبرییل  نزد من ابد جز انکه  مرا موعظه مبکردو اخرین  سخنش بمن این بود که ار دشمنی با مردم بپر. هیز زیرا که ان عیب  نهفته را ا
بهرنمازجمعه آدینه هاوضوکن/غسلی کناروضودرجمعه سوی اوکن/آنجا لباس تقوا بردار تامصلی/رحمت وعزت حق بسیارجستجوکن/بانام رب قدم رابردارسوی معبود/بازمزم ولایت سوی خداتوروکن/قرآن و عترت ودین آنجاست عاشقانه/سوی ظهورمهدی هرلحظه آرزوکن/اندر صف مصلی وحدت زیادگردد/بر خطبه بصیرت دل راتوروبروکن/هرخطبه نمازش تیری به قلب دشمن/جان ودلت به آنجابسیار شستشوکن/آمادگی ببارد بهردفاع مظلوم/درمحضرولایت توکسب آبروکن/اندرنمازجمعه اخلاص میکند گل/بااشک دیدگانت
پاورپوینت کامل و جامع با عنوان اخلاق گفتگو در 33 اسلاید
                علم اخلاق شاخه‌ای از علوم انسانی است که موضوع آن شناخت مصادیق ارزش‌ها و بیانگر راه‌های کسب فضائل و ترک رذائل اخلاقی است. در فلسفه اخلاق، دربارهٔ خوب یا بد بودن یک امر دیدگاه‌های مختلفی وجود دارد. مثلاً در یک دیدگاه، تنها در صورتی یک امر خوب است که نتیجه(ها) یی دلخواه به همراه داشته باشد(نتیجه گرایی/پیامدگرایی/غایت گروی) اما دیدگاهی دیگر، بدون رد نتیجه‌های دلخواه، خوب ب
گفتگوها در علوم انسانی اغلب به تفاهم ختم نمی شوند.
یک مشکل  این است که مفاهیم در این علوم معنای یکسانی ندارند.   در طول تاریخ مدام معانی مفاهیم اصلی تغییر کرده است و اکنون بیشتر مفاهیم علوم انسانی  مشترک لفظی هستند.
در چنین وضعیتی امکان بدفهمی‌ و حتی مغالطه افزایش می‌یابد. 

برای اینکه امکان گفتگو در علوم انسانی فراهم شود، دو طرف باید از اصطلاحات رایجی که اغلب مشترک لفظی هستند، کمتر استفاده کنند و با صراحت معنای مورد نظر خود را بیان کنند
سخنوری فنی است که بوسیله آن گوینده،شنونده را به سخن خود اقناع می کند .پس قصد و غرض ما از سخنوری همین دو نتیجه است که شنونده ، سخن ما را بپذیرد .هر سخنرانی‌ که می خواهد سخنرانی کند باید از این سه اصل مهم : چه گفتن ، چگونه گفتن و چرا گفتن پیروی کند . این سه اصل مهم گویندگی در گفتگو های روزمره هم به کار می رود.با توجه به آداب‌ و احوال مخاطب کاری کنید که دل شنونده را بدست بیاورید ، مخاطب را به درک مطلب حرفتان برسانید و در آخر در دل مخاطب انگیزه ، شور و

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها